Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Thom Holstege | RTV Nunspeet
26 augustus 2025 11:03


Koperdiefstal verstoort treinverkeer Amersfoort - Zwolle
Foto: Koperdiefstal verstoort treinverkeer Amersfoort - Zwolle
Foto: Gert-Jan Rekers - RTV Nunspeet

'T HARDE | ZWOLLE – Het treinverkeer rond Zwolle is nog zeker tot donderdag 28 augustus ernstig verstoord door een koperdiefstal op de Hanzeboog, de spoorbrug over de IJssel. Daarbij werd een belangrijke kabel met tientallen aders weggenomen, waardoor slechts één spoor bruikbaar is.

Sinds maandag rijden er geen Sprinters tussen ’t Harde en Zwolle, terwijl er tussen Zwolle en Kampen Zuid helemaal geen treinen rijden. Sprinters vanuit Amersfoort richting Zwolle rijden momenteel niet verder dan ’t Harde, terwijl in de andere richting, van Zwolle naar Amersfoort, de treinen wél blijven rijden. Alleen intercity’s naar Amersfoort en Lelystad kunnen nog gebruikmaken van het spoor.

De NS meldt dat er tot zeker donderdag 02.00 uur geen Sprinters rijden tussen ’t Harde en Zwolle. Treinreizigers moeten rekening houden met aanzienlijke vertragingen. Op het traject Amersfoort – Zwolle is de dienstregeling aangepast.

Alternatief vervoer
Om de hinder zoveel mogelijk te beperken, zet de NS taxibusjes in:

  •  In ’t Harde vertrekken deze vanaf de achterzijde van het station.
  •  In Wezep kunnen reizigers instappen bij het busstation.
  •  In Zwolle vertrekken de taxibusjes vanaf de Hanzelaan, aan de zuidzijde van het station.

Herstel en advies
ProRail verwacht dat het spoor pas in de nacht van woensdag op donderdag volledig kan worden hersteld. Tot die tijd rijdt de NS volgens een aangepaste dienstregeling. Reizigers wordt aangeraden de NS-app te raadplegen voor actuele reisinformatie.

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Nunspeet 't Harde Elburg Oldebroek Ermelo Putten Nijkerk Nieuws 

vrmg ns koperdiefstal treinverkeer vertraging reisupdate spoor prorail 
 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie