De actie vond plaats rond 4.00 uur ’s nachts. Volgens berichten heeft de groep bewust een ingang gekozen buiten het zicht van beveiligingscamera’s. De provincie bevestigt dat gedeputeerde Zoet inmiddels aangifte heeft gedaan.
'Dit is intimidatie'
De BoerBurgerBeweging is woedend. Partijleider Caroline van der Plas: “Dit is geen protest meer, dit is intimidatie. ’s Nachts op iemands erf sluipen en zijn huis bekladderen is ronduit misdadig. We laten onze mensen niet in de steek.”
Zoet laat op de website van BBB weten: “We waren als gezin voorbereid, maar je hoopt dat dit je nooit overkomt. Het is ronduit onbeschoft en bedreigend. De daders zijn heel berekenend te werk gegaan. Er hangen hier overal camera’s op het erf, maar ze hebben toch een ingang gevonden waar geen camera op gericht was. We zijn in gesprek met de politie om te kijken hoe we de beveiliging verder kunnen verbeteren.”
De BBB kondigt aan Kamervragen te stellen en dringt erop aan dat het kabinet snel duidelijk maakt hoe het dit soort extremisme aanpakt.
Harold Zoet
Harold Zoet is sinds 28 juni 2023 namens de BBB gedeputeerde bij provincie Gelderland en is verantwoordelijk voor: Landbouw, Biodiversiteit/natuur, Stikstof (beleid), Vrijkomende agrarische bebouwing, Vitaal Landelijk Gebied Gelderland, Landschap, Regio FruitDelta/Rivierenland.
💬 Tip ons!
Heb jij een tip of opmerking?
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl of bel 0525- 681899