Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Noah Quist
22 juni 2025 9:06


Isoleren helpt voor een koeler huis
Foto: Isoleren helpt voor een koeler huis
Foto ter illustratie | Foto: RTV Nunspeet

NUNSPEET - De zomer komt eraan: meer zon en warme dagen. Dat gaat u ook merken in huis. Dan helpt het om ramen, buitendeuren en gordijnen te sluiten en gebruik te maken van zonwering. Later op de avond, 's nachts en vroeg in de ochtend is het buiten juist koeler: gooi dan de ramen weer open.

Wat ook goed helpt om uw huis koel te houden is isoleren. In Nunspeet is één op de drie woningen slecht geïsoleerd. Zonde, want isolatie heeft alleen maar voordelen: niet alleen blijft de woning in de zomer koel, in de winter zorgt het voor minder kou en tocht, lagere energiekosten en minder CO2-uitstoot. De kosten om te isoleren kunt u verlagen met subsidies voor woningisolatie. Genoeg redenen om te controleren hoe goed uw huis is geïsoleerd en wat u kunt verbeteren. Doe de verbetercheck op verbeterjehuis.nl.

Subsidies
Er is een landelijke subsidie voor isolatie (ISDE). De subsidie is een vast bedrag per vierkante meter. In Nunspeet is er isolatiesubsidie voor woningen met een energielabel D of lager en een WOZ-waarde van 450.000 euro of lager; de zogenaamde Lokale Aanpak Isolatie Nunspeet (LAI Nunspeet). Deze subsidie komt bovenop de ISDE en is dus extra aantrekkelijk.

Leningen
Gaat u een hypotheek afsluiten U kunt extra geld lenen voor energiebesparende maatregelen. Er zijn ook voordelige leningen voor maatregelen waarmee u energie bespaart: de Energiebespaarlening en lokaal de Toekomstbestendig Wonen Lening. Kijk voor het complete overzicht van subsidies en leningen op nunspeetleeftnatuurlijk.nl.

Voorbeeld van besparing
Het aanpakken van een slecht geïsoleerde woning kan zo’n 1.600 euro per jaar schelen aan energiekosten bij een gasprijs van 1,42 euro per kubieke meter (bron: Milieu Centraal). Maar ook in een matig geïsoleerd hoekhuis (met 5 cm dakisolatie en dubbel glas) valt nog veel te besparen: zo'n 360 euro per jaar als u de isolatie van dak, vloer, muren en ramen verbetert. Hoeveel u kunt besparen, hangt af van welke gasprijs u betaalt.

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Nunspeet Milieu en duurzaamheid 

nunspeet 
 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie